Süleyman YILMAZ (Genel Müdür)

Süleyman Yılmaz, çalışma hayatına 1991 yılında Arçelik Finansman Müdürlüğünde başlamış daha sonra 1992 yılında Nurol Holding A.Ş' de Finansman ve Dış Ekonomik İlişkiler Koordinatörlüğü'nde devam etmiş ve bu görevinde uluslararası bankacılık, şirket değerlemeleri, şirket birleşme & devralmaları ve proje finansmanı alanlarındaki birçok projede görev almıştır.

Askerlik dönüşü 1995 yılında Nurol Menkul Kıymetler' de Karum Şubesinde analist ve Ulus Şubesinde şube müdürü olarak görev yapmıştır. Aralık 1998 - Eylül 2003'e kadar da Nurol Holding - Dış Ekonomik İlişkiler ve Proje Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır. Bu dönemde yurtiçi ve yurtdışında birçok projenin fizibilite ve şirket değerleme çalışmalarında bulunmuş uluslararası bankacılık, şirket değerlemeleri, şirket birleşme & devralmaları ve proje finansmanı alanlarında büyük tecrübe kazanmıştır. Bu dönemde ayrıca yurtdışında bir çok şirket ve ortaklık kurmuş ve özellikle Hollanda'da kurmuş olduğu fon yönetim şirketinin yönetim ve koordinasyonunu üstlenmiştir.

Ekim 2004'e kadar ise Turksat 2-A uydusunun operatörlüğünü yapmakta olan Eurasiasat SAM-Monaco'da Finansman Direktörlüğü görevinde bulunmuş şirketin Monaco'dan Türkiye'ye taşınması ve Türksat A.Ş.'nin kurulmasında aktif görev almıştır.

Ekim 2004'ten sonra da KOBİ GSYO AŞ'ye katılmıştır. Eylül 2005'den bugüne kadar da Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir. Ayrıca 2006-2009 yılları arasında Kredi Garanti Fonu A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Kredi Onay Komitesi Üyeliğini de yapmıştır. Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu olup iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

Bilgi Toplumu Hizmetleri
Copyright © 2013 KOBİ Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.